Πέμπτη , 16 Αύγουστος 2018
Τελευταία Νέα
Αρχική | Αθλητισμός | Μεγάλη νίκη για τον Κέρκη

Μεγάλη νίκη για τον Κέρκη

Μία  μεγάλη νίκη κατόρθωσε για τρίτη συνεχόμενη φορά εντός έδρας  η  ανδρική ομάδα βόλεϊ του Κέρκη Μαραθοκάμπου που κατάφερε να κερδίσει στο κλειστό γυμναστήριο Καρλοβάσου,με 3-0 σετ την αντίστοιχη ομάδα της Παλλήνης,στο πλαίσιο της δωδέκατης αγωνιστικής για την Α2 εθνική κατηγορία.

Στο πρώτο σετ,η ομάδα του Κέρκη προηγήθηκε σταθερά σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού κερδίζοντας το με 25-16.

Στο δεύτερο σετ,αν και η ομάδα από το Μαραθόκαμπο πήρε το προβάδισμα στο σκόρ,η ομάδα της Παλλήνης κατάφερε να ισοφαρίσει και να περάσει μπροστά στον αγώνα ,για πρώτη φορά. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 25-19.

Στο τρίτο σετ,οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και προσπάθησαν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκόρ, ωστόσο η ομάδα του Κέρκη κατάφερε να επικρατήσει με   25-21.

Συντάκτης: Χάρης Ζαβουδάκης

xzavoudakis@yahoo.gr

Με νίκη 3-2 σετ έκανε ποδαρικό ο ΑΣ Κέρκης Μαραθοκάμπου νικώντας στο  πρώτο εντός έδρας …