Τετάρτη , 26 Σεπτέμβριος 2018
Αρχική | Αθλητισμός | Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Κέρκης η παραμονή στην Α2 θα κριθεί στο …νήμα

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Κέρκης η παραμονή στην Α2 θα κριθεί στο …νήμα

Στον επόμενο και τελευταίο αγώνα θα διεκδικήσει την παραμονή του στην Α2 Εθνική κατηγορία του Βόλεϊ ο Κέρκης Μαραθοκάμπου που ηττήθηκε με 0-3 σετ  από την  ομάδα του Πανιωνίου,στον τελευταίο εντός έδρας αγώνα της φετινής περιόδου .

Στο πρώτο σετ υπήρξαν πολλές εναλλαγές (στο σκορ) μεταξύ των δύο ομάδων ωστόσο  η ομάδα του Πανιωνίου μπήκε δυναμικά στον αγώνα και κατάφερε κάνοντας λιγότερα λάθη από τους φιλοξενούμενους να πάρει τελικά το σετ  με 23-25.

Στο δεύτερο σετ η ομάδα από τον Μαραθοκάμπου  μπήκε δυνατά  και προσπάθησε να ισοφαρίσει τους Κυανέρυθρους , όμως σκόνταψε στα πολλά  ατομικά λάθη των παικτών του αλλά και της διαιτησίας. Το σετ έφτασε τελικά στο  24-26 υπέρ του Πανιωνίου , όμως ο Κέρκης είχε προηγηθεί με 24 -23 και στον επόμενο πόντο ενώ το μπλοκ του Κέρκη δούλεψε σωστά και η μπάλα έπεσε μέσα στο γήπεδο του Πανιωνίου οι διαιτητές «είδαν» φιλέ  με …καθυστέρηση την ώρα που πανηγύριζε το γήπεδο για την κατάκτηση του σετ . Η συνέχεια ήταν άσχημη για τον Κέρκη που ηττήθηκε τελικά με 24-26.

Στο τελευταίο σετ του αγώνα η ομάδα του Πανιωνίου κατάφερε να επικρατήσει με 22-25. παρόλο  την κακή ψυχολογία που είχαν οι παίκτες του Κέρκη κατάφεραν να είναι μέσα στο παιχνίδι μέχρι το τέλος .

Τα σετ (0-3):23-25,24-26,22-25

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κύριοι Αβραμίδης και Μούζουλας.

Παίκτες:

ΑΣ Κέρκης(Θανάσης Πανούσος): Γιαννόπουλος,Κνίτης,Βοσδογάνης ,Βραχνής,Καλαμοβράκης, Βουρονίκος, Κονδύλης,Ιωαννίδης,Καφαντάρης, Ηλιάδης,Αθανασάκης,Λιόντας,Οικ ονόμου.

ΓΣ Πανιώνιος(Βασίλης Θεοδωρόπουλος): Βλαβιανός,Κουφόπουλος, Κουτσούρης,Κωνσταντινίδης,Τασά κος, Παντελούκας,Φύτρος,Καρακίτσος.

Συντάκτης: Χάρης Ζαβουδάκης

xzavoudakis@yahoo.gr

Με νίκη 3-2 σετ έκανε ποδαρικό ο ΑΣ Κέρκης Μαραθοκάμπου νικώντας στο  πρώτο εντός έδρας …